13 / 07 / 18 - 15 / 07 / 18 · Tot el dia · Vàries ubicacions – La Bisbal d’Empordà, La Bisbal d'Empordà
Per a tots els públics
Fira de Circ al Carrer
Ajuntament de la Bisbal d'Empordà
Escola de Circ La Bisbal
+ informació i opinions
XXIII Fira de Circ al Carrer de la Bisbal d’Empordà
Vàries companyiesLa Fira de Circ al Carrer de La Bisbal d’Empordà és un Festival de Circ i teatre de Carrer que omple d’espectadors els carrers de La Bisbal d’Empordà durant el tercer cap de setmana de juliol. Un punt de trobada entre artistes i companyies, programadors i públic.
Divendres 13
Hora | Companyia / Espectacle | Tipus | Durada | Lloc | |
22:30 | Cirque Rouages / Sodade | Funambulisme, Malabars | 45′ | Plaça del Castell | |
23:15 | Emiliano Sanchez Alessi / Polos | Malabars Horitzontals | 7′ | Plaça del Castell | |
23:30 | Mario Comanecci / | Mastil i Diabolo | 50′ | Passeig | |
23:55 | Weivel Weivel & Co / Breaking Point | Escoles Velles | |||
00:30 | Eddy Eighties / Power of eighties | Multidisciplinar i música dels 80 | 50′ | Espai Fira | |
Dissabte 14 |
|||||
Hora | Companyia / Espectacle | Tipus | Durada | Lloc | |
11:00 | Cia La Bleda / Superbleda | Clown/Infantil | 45′ | Passeig C | |
12:00 | Los Herrerita / Taller de Circ | Tallers de Circ | 120′ | Passeig D | |
16:30 | Escola de Circ / Presentacions treballs escoles | Multidisciplinar | 90′ | Passeig D | |
17:30 | Duo les Mains a l’air / Les Mains a L’air | Acrobàcia | 8′ | Pont Vell | |
17:30 | Eddy Eighties / Power of eighties | Multidisciplinar i música dels 80 | 50′ | Pella i Forgas | |
17:45 | Cia Non Sin Tri / No hay trios sin lio | Monocicle | 45′ | Pl. Ajuntament | |
18:00 | Javier Ariza / Antes es Mejor | Acobàcia, humor | 45′ | Pl. Carreras Dagas | |
18:00 | Sienta la cabeza / El divan de la peluquera | Perruqueria surrealista | 120′ | Jardins de Torre Maria | |
18:00:
|
Shkati Olaizola / Baldin Bada | Contorsió | 50′ | Pl. Benet Mercader (Pietat) | |
18:30 | Cie Daraomai / Tiravol | Acrobàcia | 50′ | Passeig B | |
18:30 | Cie Tout Par Terre / Welcome | Malabars | 45′ | Plaça Major | |
19:00 | Duo les Mains a l’air / Les Mains a L’air | Acrobàcia | 8′ | Pont Vell | |
19:00 | Cirque Exalté / Furieusse Tendresse | Trapezi i Malabars | 45′ | Biblioteca | |
19:00 | Pierre Deaux / Funambule | Funambulisme | 35′ | Pl. Jacint Verdaguer | |
19:15 | Monsieur Pif / Saadikh | Clown | 45′ | Germans Sitjar | |
19:30 | Bot Project / Ambar | Llit elàstic i malabars | 50′ | Passeig A | |
20:15 | Eddy Eighties / Power of eighties | Multidisciplinar i música dels 80 | 50′ | Pella i Forgas | |
20:30 | Duo les Mains a l’air / Les Mains a L’air | Acrobàcia | 8′ | Pont Vell | |
20:30 | Monsieur Pif / Saadikh | Clown | 45′ | Germans Sitjar | |
20:30 | Cie Tout Par Terre / Welcome | Malabars | 45′ | Plaça Major | |
20:30 | Cie Daraomai / Tiravol | Acrobàcia | 50′ | Passeig B | |
23:00 | Cia Cascai / El comdiant | Humor | 60′ | Plaça del Castell | |
23:00 | Ateneu Nou Barris / Garbuix | Multidisciplinar | 55′ | Parc 8 de març | |
00:30 | Cia Krash / Briks | Multidisciplinar | 50′ | Germans Sitjar | |
01:00 | Sidral Brass Band / Brass Music | Música | 90′ | Espai Fira | |
Diumenge 15 |
|||||
Hora | Companyia / Espectacle | Tipus | Durada | Lloc | |
10:30 | Dracs Xiquis A CONFIRMAR / Tamborinada | Percussió, cultura popular | 30′ | Pl. Benet Mercader (Pietat) – Passeig | |
11:00 | Jam / El Mêtre | Teatre Gestual i Humor | 60′ | Passeig C | |
12:00 | Los Herrerita / Taller de Circ | Tallers de Circ | 120′ | Passeig A | |
12:30 | Taller aeris / Taller de circ | Trapezi, teles | 120′ | Passeig C | |
16:30 | Escola de Circ de Ceret / Escola Taller | Taller de Circ | 60′ | Passeig D | |
17:30 | Jam / Hats | Malabars | 50′ | Pl. Benet Mercader (Pietat) | |
17:30 | Cia Non Sin Tri / No hay trios sin lio | Monocicle | 45′ | Germans Sitjar | |
17:45 | A Tiro Fijo / A s’ombra | Trapezi, equilibris i ganivets | 50′ | Passeig B | |
18:00 | Sienta la cabeza / El divan de la peluquera | Perruqueria surrealista | 120′ | Jardins de Torre Maria | |
18:15 | Le doux suplice de la Planche /Le doux suplice… | Bàscula | 45′ | Plaça Major | |
18:30 | Cia Alodeya / Aware | Mastil, malabars i corda | 45′ | Parc 8 de març | |
18:30 | Amir&Hemda / Amir&Hemda | Equilibri, acrobàcia | 40′ | Pl. Ajuntament | |
19:00 | Cirque Exalté / Furieusse Tendresse | Trapezi i Malabars | 45′ | Biblioteca | |
19:15 | Bot Project / Ambar | Llit elàstic i malabars | 50′ | Passeig A | |
19:45 | Pierre Deaux / Funambule | Funambulisme | 35′ | Pl. Jacint Verdaguer | |
20:00 | Jam / Hats | Malabars | 50′ | Pl. Benet Mercader (Pietat) | |
20:15 | A Tiro Fijo / A s’ombra | Trapezi, equilibris i ganivets | 50′ | Passeig B | |
20:30 | Cia Alodeya / Aware | Mastil, malabars i corda | 45′ | Parc 8 de març | |
20:30 | Le doux suplice de la Planche /Le doux suplice… | Bàscula | 45′ | Plaça Major | |
20:30 | Amir&Hemda / Amir&Hemda | Equilibri, acrobàcia | 40′ | Pl. Ajuntament | |
23:00 | (Cia)3 / Mur | Multidisciplinar | 50′ | Plaça del Castell |
Carregant mapa...