Festival Internacional de Pallassos de Cornellà
Vàries companyiesEl Festival Internacional de Pallassos de Cornellà de Llobregat “Memorial Charlie Rivel” és un festival biennal que se celebra a Cornellà de Llobregat des de l’any 1984 i que té la missió de difondre la vessant sociocultural de les arts escèniques dels pallassos. Està reconegut com un dels més prestigiosos d’Europa i és un referent internacional.
El Festival va néixer per homenatjar el pallasso català Charlie Rivel i fer de Cornellà la ciutat dels pallassos amb espectacles a la Carpa principal, però també a les escoles, a les residències de gent gran i als espais públics amb l’objectiu de posar en valor la figura dels pallassos i pallasses i mostrar al públic l’ampli ventall de registres del llenguatge del clown: des dels pallassos de circ tradicional fins als muntatges més innovadors i experimentals passant per les actuacions al carrer.
Diumenge 14 d’octubre
11.00 h. Taller de circ: taller de bótes – Circ de les Musaranyes – C/ Baltasar Oriol – 2 h.
11.00 h. Taller de Circ: Circ a les golfes – Los Herrerita – C/ Verge de Montserrat – 2 h.
11.00 h. Taller de circ multidisciplinari – Kanaya Circ – C/ Segarra – 2 h.
12.00 h. Tricirc – Cirquet Confetti – C/ Baltasar Oriol – 1:15 h.
12.00 h. Revoluclown – Revoluclown – C/ Verge de Montserrat – 50′
12.00 h. L’home bala – Albert Vinyes – C/ Segarra – 50′
Dimarts 16 d’octubre
18.00 h. El cavaller Capgrós – Cia. Clouna-la clown – Biblioteca Sant Ildefons – 45′
Dimecres 17 d’octubre
18.00 h. Petit o gran – Albert Vinyes – Biblioteca Central – 40′
19.00 h. Gala Alapista! Gala Solidària – Carpa Plaça Catalunya – 1:45 h.
22.00 h. Veus que no veus – Cia. Pepa Plana – Sala Ramon Romagosa – 1 h.
Dijous 18 d’octubre
10.30 h. Mercats del riure – Mercats Sant Ildefons i Marsans – 30′
12.00 h. Mercats del riure – Mercats Sant Ildefons i Marsans – 30′
18.00 h. La Pallassa Priska – Eva González – Biblioteca Marta Mata – 40′
20.00 h. Gala Alapista! Gala Inaugural – Carpa Plaça Catalunya – 1:45 h.
23.00 h. Abandónate mucho – Las XL – Sala Ramon Romagosa – 50′
Divendres 19 d’octubre
18.00 h. Cercavila Clown! – Del Mercat Centre a Pl. Catalunya – 90′
18.00 h. El Lleó Robot – Circatronic – Citilab – 50′
20.00 h. Juntos – Fanny Giraud – Auditori de Sant Ildefons – 55′
20.00 h. Gala Alapista! – Carpa Plaça Catalunya – 1:45 h.
22.00 h. ErictherFred – Chris Lyam – Sala Ramon Romagosa – 55′
23.00 h. Tulipes – Decopivolta – Auditori Sant Ildefons – 70′
Dissabte 20 d’octubre
11.00 h. Taller de circ multidisciplinari – Kanaya Circ – Plaça Pallars – 2 h.
11.00 h. Ni cap ni peus – Circ Vermut – Plaça de Sant Ildefons – 55′
11.30 h. Tot sol… i núvol – Cia Lepuant – Plaça Pallars – 45′
11.30 h. The Magomic Show – Gromic – Plaça de l’Ajuntament – 45′
12.00 h. The trains… is gone!!! – Loco Brusca – Plaça de Sant Ildefons – 45′
12.15 h. Tabernáculo – Caspar – Plaça dels Enamorats – 30′
12.15 h. El coche – Karcocha – Rotonda Viaducte – 45′
12.30 h. Plis Plas – Cia. Filigranas – Plaça Pallars – 50′
12.45 h. Rojo – Cia. Mireia Miracle – Plaça de l’Ajuntament – 45′
13.00 h. Beast of the theatre – Chris Lynam – Plaça de Sant Ildefons – 45′
13.15 h. Dans – Adrian Schvarzstein – Can Maragall – 40′
13.30 h. Wet Floor – Cris-is – Plaça dels Enamorats – 35′
13.30 h. Trasla2 – Cia Trasla2 – Plaça Pallars – 30′
18.00 h. Gala Alapista! – Carpa plaça Catalunya – 1:45 h.
18.00 h. El gran final – Brucráa Circus – Plaça de l’Ajuntament – 60′
19.30 h. La carta – Paolo Nani – Sala Ramon Romagosa – 70′
21.00 h. Don Not Touch – Aga-Boom – L’Auditori de Cornellà – 75′
22.00 h. Mr. Kebab – Juan Callate – Auditori de Sant Ildefons – 70′
23.00 h. Joe and Tim – Tim and Joe – Sala Ramon Romagosa – 70′
Diumenge 21 d’octubre
11.00 h. Taller de circ: Circ a les Golfes – Los Herrerita – Plaça Pallars – 2 h.
11.30 h. Pink Impact – El Gran Rufus – Plaça de Sant Ildefons – 45′
11.30 h. Mundos paralelos – Karcocha – Plaça de l’Ajuntament – 45′
11.30 h. Ramírez, un supervivient del segle XXI – Panettone Brothers – Plaça Pallars – 50′
12.00 h. Insomni – Dudu i Cia. – Museu Agbar – 40′
12.15 h. The Incredible Box – Companyia La Tal – Can Maragall – 45′
12.15 h. Clown Bergamotto Show – Bergamotto & Co. – Plaça dels Enamorats – 35′
12.15 h. La Karmesse – Ale Risorio – Plaça de Sant Ildefons – 40′
12.30 h. Dans – Adrian Schvarstein – Plaça Pallars – 40′
13.00 h. Antes es mejor – Javier Ariza – Plaça de Sant Ildefons – 50′
13.00 h. Jekyll on ice – Paolo Nani – Plaça de l’Ajuntament – 60′
13.15 h. Wet Floor – Cris-is – Plaça Pallars – 35′
17.00 h. Gala Alapista! – Carpa Plaça Catalunya – 1:45 h.
17.00 h. Outono – Pistacatro – Sala Ramon Romagosa – 70′
19.00 h. Festa de Cloenda
Més informació sobre el festival AQUÍ
Per a tots els públics Segons espectacle + informació i opinions