3ª EXPLICA’M – Fira del Conte
Vàries companyiesDISSABTE 9 DE JUNY
De 10 a 20 h. FIRA DEL CONTE
Centre Ciutat
De 10 a 20 h. Espai de creativitat MILAN / Taller
Rambla A. Vidal
De 10 a 13 h. JUEGACONMIGO / Jocs de taula
Placeta Joan Maragall
A càrrec de: Marbushka i Llibreria Nobel
10.30 h. EL CONTE D’EN PAU / Contacontes / Presentació (+3)
C/Especiers
A càrrec de: Sara Genovart
D’11 a 12 h. Taller de SLIME / Taller
Placeta Sant Joan (carpa Biblioteca)
A càrrec de: Biblioteca Pública Octavi Viader i Margarit
11 h. TRAMUNTANADA DE CONTES / Contacontes (TP)
Placeta Sant Joan
A càrrec de La Fada Iris i Tramuntana Editorial
De 11.30 a 13 h. EL SECRET DE LA NANNA / Contacontes (+2)
C/ del Mall
A càrrec de: Cia. Anna Roca
11.30 h. DRAGON STREET / Titelles gegants & Carrer (TP)
Itinerant: Inici Rambla Portalet. Final Placeta Sant Joan
A càrrec de: Cia. Jam
12 h. EL REI MIDES / Contacontes (+4)
C/ Major – C/ Sant Domènec
A càrrec de: Club de Lectura
12 h. LES MEVES MANS / Presentació / Taller (+1)
C/ Sant Joan
A càrrec de: Tramuntana Editorial i Esquitx lleure
12.30 h. TALLER D’ENIGMES / Contacontes / Taller (+5)
Placeta Sant Joan
A càrrec de: Editorial Gregal i Llibreria La Guineu
13 h. ELS MÚSICS DE BREMEN / Contacontes (+3)
Rambla A. Vidal – C/ Major
A càrrec de: Club de Lectura
13 h. EL PETIT ARTUR I L’ELEFANT SENSE MEMÒRIA / Presentació / Taller (+3)
C/ Hospital
A càrrec de: Tramuntana Editorial
16.30 h. Story Time GOLDILOCKS AND THE THREE BEARS / Contacontes / Joc (TP)
C/ Especiers – C/ Notaria
A càrrec de: Robin School
17 h. CONTES VIU L’AUTISME / Contacontes (TP)
Escola Municipal de Música (C/ Capmany, 23)
A càrrec de: Assoc. Viu l’Autisme
17 h. VIATJAZZ A NOVA ORLEANS / Música / Life painting (TP)
Placeta Sant Joan
A càrrec de: Cia. Roger Canals
17 h. EL PESCADOR I EL PEIX D’OR / Contacontes (+6)
C/ Rutlla
A càrrec de: Club de Lectura
De 17 h. a 20 h. APRÈN A DIBUIXAR AMB L’ÒSCAR / Taller / Demostració (TP)
Placeta Maragall / C/ Creu
A càrrec de: Il·lustrador Òscar
De 17 h. a 19.30 h. SIGUES UN ARTISTA! / Taller de maquillatge (TP)
Rambla A. Vidal – C/ Major
A càrrec de: La Xarxa i Circulant, Circ en Moviment!
De 18 a 19.30 h. EL SECRET DE LA NANNA / Contacontes (+2)
C/ del Mall
A càrrec de: Cia. Anna Roca
18 h. CONTES DE POR / Contacontes (+8)
Museu d’Història de la Joguina (Rambla Vidal, 48-50)
A càrrec de: Museu d’Història de la Joguina
18 h. DIVARIUS ¿DÓNDE ESTÁ EL SOL? / Presentació / Contacontes (+1)
C/ Sant Antoni
A càrrec de: Editorial Babidi-bú i Llibreria Nobel
19.00 h. TROBADA GEGANTERA / Gegants (TP)
Inici a la Plaça del Mercat. Ballada final: Jardins Juli Garreta
A càrrec de: Colla Gegantera Ganxona
19 h. EL COMISSARI LLAMPEC / Gimcana literària (+8)
C/ Hospital
A càrrec de: Edicions del Pirata
20 h. QUAN LES NENES VOLEN ALT / Contacontes (+4)
C/ Clavé
A càrrec de: Club de Lectura
20.30 h. BATISCAF ALS NÚVOLS / Presentació / Taller (TP)
Placeta Joan Maragall
A càrrec de: Kireei Editorial i Llibreria Nobel
22 h. SET UP / Circ (TP)
Plaça del Mercat
A càrrec de: Cia. Los Barlou
23.30 h. CONTES I ALTRES HISTÒRIES DE NIT / Contes per a adults (+18)
Punt de trobada: Cementiri
A càrrec de: Biblioteca Pública Octavi Viader i Margarit
Per a tots els públics + informació i opinions